AG Capital: Finanšu Modelēšanas Pasaules kausa organizatori

///
Comment0
/
Categories

AG Capital – finanšu direktora ārpakalpojumu uzņēmums no Latvijas organizē pasaules līmeņa čempionātu finansēs! Šis pasaules kauss ir finanšu modelēšanas sacensības, kas tiek rīkotas katru mēnesi. Sacensību laikā dalībniekiem nepieciešams risināt dažādas biznesa situācijas, kas sastāv no virknes biznesa vidē uzdotu jautājumu. Pirmais posms notika jau 2020. gada septembrī, taču kopš tā laika gan dalībnieku skaits, gan partneru, gan mūsu sekotāju skaits ir krietni audzis. Esam lepni par to, ka tagad mūs sponsorē arī Microsoft!

Kā tas radās?

Andrejs Grigoļunovičs, AG Capital firmas vadītājs un FMWC idejas autors vēsta: “2020. gada vidū es uzrakstīju bloga rakstu sēriju, kurā salīdzināju vadošās finanšu modelēšanas kvalifikācijas, ko piedāvā Finanšu Modelēšanas Universitāte (FMI) un Korporatīvo Finanšu Universitāte (CFI). Šie raksti bija ļoti veiksmīgi, un tiem sekoja daudzu citu finanšu analītiķu komentāri. Viena no galvenajām lietām, ko sapratu, ir tas, ka nav pietiekoši daudz iespēju trenēties tādiem eksāmeniem kā CFA vai CFM. Par spīti lielajam daudzumam grāmatu un kursu, gandrīz vai nav pieejami izmēģinājuma eksāmeni un uzdevumi, lai pienācīgi sagatavotos īstajiem eksāmeniem.

Kopā ar AG Capital komandu mēs sākām domāt par veidiem, kā izveidot virtuālu apmācību grupu šiem kandidātiem. Neatkarīgi no izmēģinātā formāta projekts izrādījās laikietilpīgs un ar ierobežotu ienākumu potenciālu. Mēs sākām meklēt veidus, kā sasniegt plašāku auditoriju. Visbeidzot radās ideja par pasaules kausu ar regulāriem ikmēneša posmiem. Mūs iedvesmoja līdzīgas sacensības citos sporta veidos un spēlēs, tostarp intelektuālās spēles, piemēram, Sudoku Grand Prix.”

1614789915216

Kas ir dalībnieki?

Finanšu Modelēšanas Pasaules kauss ir atvērts ikvienam, proti, lai veiksmīgi risināt uzdevumus ir nepieciešamas vismaz bāzes līmeņa finanšu zināšanas. Dalībnieku vecums sniedzas no 22 līdz 63 gadiem un dalībnieki nāk no 50 dažādām valstīm. 2021. gada sezonā pašlaik top 5 ierindojušies finanšu modelētāji no Indijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas un Īrijas. Katra posma laikā arī komandām ir dota iespēja sevi pierādīt, un pirmajās vietās nereti ierindojas “Big Four” kompānijas (pwc, EY, KPMG, Deloitte) un citas finanšu modelēšanas pakalpojumu firmas, piemēram, Capital One, Operis vi ZUBR Capital.

1614789915517

Kādi ir nākotnes plāni?

Finanšu nozare nu jau ir pamanījusi AG Capital komandas entuziasmu par sacensībām, līdz ar to mums ir radušies dažādas idejas un plāni tālākai attīstībai.

Viens no mūsu klientiem AG Capital ir talantu piesaistes uzņēmums. Pašlaik mēs testējam savu platformu, lai to izmantotu personāla departamenti un talantu atlases darbinieki, pārbaudot savu kandidātu zināšanas finanšu jomā. Ne tikai finanšu modelēšanā, bet arī finansēs kopumā. Šī varētu būt interesanta pieeja, jo kandidātu zināšanas ne tikai tiktu novērtētas, bet arī ierindotas starp pasaules asākajiem prātiem finansēs. Tas, protams, neietekmēs sacensību formātu, bet varētu vēl vairāk ieinteresēt FMWC.

Kaut arī ceļojumu ierobežojumi joprojām ir spēkā visā pasaulē, mēs strādājam pie bezsaistes pasākuma, tostarp tiešraides fināla organizēšanas. Arī šie notikumi būs ne tikai dalībniekiem, bet arī skatītājiem draudzīgi. Galu galā mēs vēlamies redzēt, ka labākie finanšu modelētāji kļūtu par TV zvaigznēm, un pasaules kauss kļūtu par galveno notikumu vairākiem tūkstošiem skatītāju.

 

Tieši organizējot Finanšu Modelēšanas Pasaules kausu, esam guvuši vēl lielāku pieredzi un izpratni jomā. Ja tavam uzņēmumam ir nepieciešami finanšu modelēšanas pakalpojumi, sazinies ar mums!

1,286 (1)

Leave a Reply