info@agcapital.eu
+371 29992271

Finanšu direktora pirmās 100 dienas jaunā kompānijā: kas būtu jāsasniedz?

//
Ievietoja
/
Comment0
/
Categories

Andrejs Grigoļunovičs, AG Capital firmas vadītājs, dalās pārdomās par tematu “Kādi ir galvenie mērķi, kas finanšu direktoram jāsasniedz jaunā darba vietā pirmajās 100 dienās?”

Pirmkārt, ir svarīgi noteikt uzdevumu prioritāti un saprast galveno iemeslu finanšu direktora nepieciešamībai. Es esmu darbojies kā finanšu direktors divos uzņēmumos. Vienā gadījumā uzsvars tika likts uz līdzekļu iegūšanu uzņēmuma paplašināšanai. Otrā gadījumā īpašnieki vēlējās optimizēt savu mazumtirdzniecības tīklu, un bija nepieciešama padziļināta uzņēmuma darbības analīze veikalos.

Otrkārt, ir svarīgi iegūt labas attiecības ar kolēģiem. Jūtos ļoti pateicīgs par to, ka manā gadījumā saņēmu lielu atbalstu no apkārtējiem un viss norisinājās veiksmīgi. Taču citi jomas pārstāvji ir saskārušies ar to, ka ir ļoti grūti veikt izmaiņas, ja finanšu direktors tiek uzskatīts par ienaidnieku.

Treškārt, finanšu direktoram ir jāsaprot uzņēmuma specifika, ieskaitot tā naudas stāvokli, izmaksu struktūru u.c., kas ir svarīgi nākamajiem soļiem.

Ceturtkārt, ir nepieciešama optimizācija esošajos grāmatvedības principos plānošanas un analīzes nolūkiem. Mazumtirdzniecības uzņēmumam, kurā strādāju kā finanšu direktors, izmaksu struktūrā trešā lielākā izmaksu pozīcija bija “Citas izmaksas”. Grāmatvedībai bija vienalga, bet izpilddirektoram nebija nepieciešama sīkāka analīze.

Piektkārt, finanšu direktoram ir nepieciešams izveidot uzņēmuma budžeta plānu, budžeta izpildes pārskatus un citas analītiskās atskaites, kas attiecas uz uzņēmuma darbību. Ja šī ir jauna pozīcija uzņēmumā, efektivitātes nolūkos finanšu direktors var pielietot savas budžeta veidnes no iepriekšējiem projektiem un pielāgot tās uzņēmuma vajadzībām.

 

 

1,286 (1)

Leave a Reply