Finanšu direktora pirmās 100 dienas jaunā kompānijā: kas būtu jāsasniedz?

///
Comment0
/
Categories

“Kādi ir galvenie mērķi, kas finanšu direktoram jāsasniedz jaunā darba vietā pirmajās 100 dienās?”

Rakstā esam apkopojuši 5 galvenās lietas, ko svarīgi paturēt prātā, lai jaunā darba vietā iekārtotos veiksmīgi un pēc 100 dienām nenāktos aiziet. Šie paši padomi kalpo par paraugu arī firmas vadītājiem vai personāla vadības profesionāļiem, kuriem jāizvērtē jaunpienācējs. Lai gan tālākminētais ir pārsvarā attiecināms uz finanšu direktora amatu, jo savā pieredzē dalās AG Capital firmas vadītājs Andrejs Grigoļunovičs, padomi noderēs ikvienam uzsākot darba gaitas. Andrejs ir strādājis kā finanšu direktors divos dažādos uzņēmumos, un jau vairāk kā 10 gadus sniedz finanšu direktora ārpakalpojumus.

Blog Post Pictures

Pirmkārt, ir svarīgi noteikt uzdevumu prioritāti un saprast galveno iemeslu finanšu direktora nepieciešamībai. Vienā no uzņēmumiem, kurā strādāja Andrejs, uzsvars tika likts uz līdzekļu iegūšanu uzņēmuma paplašināšanai. Citā gadījumā īpašnieki vēlējās optimizēt savu mazumtirdzniecības tīklu, un bija nepieciešama padziļināta uzņēmuma darbības analīze veikalos. No galvenā darba uzdevuma arī ir atkarīga tālākā darbība un stratēģija, uz kuru jāliek uzsvars.

 

2

 

Otrkārt, ir svarīgi dibināt labas attiecības ar kolēģiem. Daudzi jomas pārstāvji ir saskārušies ar to, ka ir ļoti grūti veikt izmaiņas, ja finanšu direktors tiek uzskatīts par ienaidnieku. Ir nepieciešams laicīgi iepazīties un saliedēties ar kolēģiem, jo finanšu direktors strādās gan ar uzņēmuma vadītāju, gan darbiniekiem.

 

 

3

 

Treškārt, finanšu direktoram ir jāsaprot uzņēmuma specifika, ieskaitot tā naudas stāvokli, izmaksu struktūru u.c. Dažādās nozarēs specifika ir citāda, piemēram, būvniecības nozarei raksturīga izteikta sezonalitāte, un visi maksājumi ir jāpielāgo šai situācijai. Tas ir svarīgi arī nākamajiem soļiem, kuros būs nepieciešama padziļināta analīze, vai jāpiesaista finansējums.

 

 

4

 

Ceturtkārt, ir nepieciešama optimizācija esošajos grāmatvedības principos plānošanas un analīzes nolūkiem. Andrejs, daloties pieredzē, stāsta, ka vienā no mazumtirdzniecības uzņēmumiem, trešais lielākais ieraksts izmaksu struktūrā bija “Citas izmaksas”. Grāmatvedībai bija vienalga, un izpilddirektoram nebija nepieciešama sīkāka analīze. Taču analīzes un līdzekļu kustības paredzēšanas nolūkiem ir svarīgi zināt izmaksu galvenās pozīcijas precīzi.

 

5

 

Piektkārt, finanšu direktoram ir nepieciešams izveidot uzņēmuma budžeta plānu, budžeta izpildes pārskatus un citas analītiskās atskaites, kas attiecas uz uzņēmuma darbību. Ja šī ir jauna pozīcija uzņēmumā, efektivitātes nolūkos finanšu direktors var pielietot savas budžeta veidnes no iepriekšējiem projektiem un pielāgot tās uzņēmuma vajadzībām.

 

Sazinies ar mums:

Leave a Reply