Jo lielākas algas, jo vieglāk tās maksāt!

///
Comment0
/
Categories

AG Capital ir veicis pētījumu vienam mazumtirdzniecības uzņēmumam, kurš bija noraizējies par motivācijas sistēmu. Lai gan pārdošanas apjomi regulāri uzlabojās; tas pats notika arī ar algām, jo personāla algas bija tiešā veidā saistītas ar rezultātu.

Galvenais jautājums, ko uzņēmums uzdeva AG Capital komandai: „Vai mēs nepārmaksājam saviem labākajiem darbiniekiem? Vai mēs tiešām varam atļauties maksāt tik lielas algas?”

Ko mēs darījām? Vienkāršākā metode, kas tika pielietota – katra veikala algu fonda salīdzināšana ar veikala pārdošanas apjomiem. Šis palīdzēja izprast, cik % no pārdošanas apjoma tiek izmaksāts personāla algās. Tāds salīdzinājums šajā konkrētajā gadījumā ir pareizs, jo uzcenojumi visos veikalos bija līdzīgi. Ja maržas atšķiras, būtu nepieciešams salīdzināt algas ar veikala bruto ienākumiem.

Pārsteidzoši, bet izrādījās, ka jo lielākas bija algas, jo vairāk uzņēmums varēja atļauties maksāt. Zemāk redzamajā grafikā attēlots princips: jo lielāka ir veikala alga salīdzinājumā ar uzņēmuma vidējo, jo mazāks ir algu fonda izmaksu slogs. Tas nozīmē, ka veikalos ar lielākām algām ir iespējams maksāt vēl lielākas algas. No otras puses mazāk apmaksāto veikalu personālam tika faktiski pārmaksāts, salīdzinot ar šo cilvēku radīto pārdošanas apjomu.

 

Picture1

 

Ja jums ir savs bizness, iespējams, vēlēsieties pārbaudīt, vai tas attiecas arī uz jūsu uzņēmumu. Iesakam veikt līdzīgu analīzi, ja jums ir vairākas pārdošanas vienības vai cilvēki, kas sniedz rezultātus neatkarīgi viens no otra.

 

 

1,286 (1)

Leave a Reply