info@agcapital.eu
+371 29992271

Budžeta izstrāde

Jūsu biznesa stratēģija izteikta ciparos

Apraksts

calcBudžets – tas ir Jūsu uzņēmuma darbības plāns nākamajam gadam, kas ir izteikts skaitļos. Visu, ko Jūs plānojat darīt (paplašināt sortimentu, atvērt jaunu veikalu, iegādāties jaunās iekārtas, u.c.) var izteikt skaitļos. Vēlāk, saliekot visus ciparus kopā, var iegūt priekšstatu par šo darbību ietekmi uz finanšu rezultāitem.

Lai arī vizuāli mūsu izstrādātie budžeti ir līdzīgi viens otram, to būtība atšķiras, jo katram klientam tiek radīts unikāls produkts. Savā darbā iedziļināmies klienta darbības specifikā, saprotam, kā savā starpā saistās ieņēmumi ar mainīgām izmaksām, kādi ir uzņēmuma galvenie riska faktori. Rezultātā katram klientam tiek radīts unikāls produkts, kas ļauj modelēt dažādu parametru ietekmi uz uzņēmuma finanšu rezultātiem.

Priekšrocības

Ar AG Capital veidotiem budžetiem klienti var ātri un vienkārši saņemt atbildes uz šādiem un līdzīgiem jautājumiem:business-561388

• Ko pārdošanas apjomu kritums nozīmēs priekš uzņēmuma kopējiem rezultātiem?
• Vai varēsiet absorbēt tirdzniecības centru nomas maksu indeksāciju arī nakamgad?
• Cik lielu algu pieaugumu varēsiet izturēt?
• Vai visi Jūsu produkti ir rentabli?
• Uz kā rēķina Jūs varat uzlabot savas darbības rezultātus?

 

AG Capital budžetos ir ļoti vienkārši nomainīt galvenos riska faktorus. Piemēram, kokapstrādes uzņēmumiem produkcijas pašizmaksa ir atkarīga no koksnes iepirkuma cenas. Ar pāris pogas spiedieniem nomainot plānoto izejvielu cenu ir iespējams uzreiz saprast kā tas ietekmēs uzņēmuma peļņu un naudas plūsmu. Šādā veidā var viegli izstrādāt vairākus attīstības scenārijus un jau laicīgi izstrādāt savu atbildes reakciju, iestājoties nelabvēlīgiem scenārijiem.

Izpildes analīze ir piesaistīta grāmatvedības datiem un aizpildās automātiski. Tas nozīmē, ka jebkurā brīdī Jūs varat izveidot budžeta izpildes atskaiti 5 minūtēs.

Funkcionalitāte

coins-currency-investment-insurance-128867Parasti mūsu izstrādātie budžeti, sevī ietver šādas funkcijas (protams, atkarībā no uzņēmuma specifikas):

 • Atdalītus peļņas un zaudējumu budžetu un naudas plūsmas budžetu;
 • Bilances prognozi pa mēnešiem;
 • Detalizētu ieņēmumu prognozi pa mēnešiem, pa produktu grupām, pa struktūrvienībām;
 • Detalizētu prognozi uzņēmuma izmaksu pozīcijām;
 • Darbinieku atalgojuma prognozi, kas tiek piesaistīts to ietekmējošiem rādītājiem (piem. pārdošanas apjomiem, debitoru līmenim, u.c.) ar iespēju ātri mainīt atalgojuma sistēmas parametrus, kas automātiski ietekmēs visas pārējās finanšu plāna pozīcijas
 • Iespēju veidot produkcijas iepirkumu plānu atkarībā no prognozētās situācijas tirgū un plānotajiem pārdošanas apjomiem;
 • Optimāla krājumu līmeņa uzturēšanas aprēķinu;
 • Prognozi par iespējamiem norēķiniem ar piegādātājiem, kā arī iespējamos samaksas grafikus konkrētiem piegādātājiem;
 • Prognozi par iespējamiem norēķiniem ar debitoriem, kā arī iespējamos samaksas grafikus konkrētiem debitoriem;
 • Iespēju ātri mainīt svarīgākos pieņēmumus par uzņēmuma attīstību ietekmējošiem ārējiem faktoriem, kas automātiski atspoguļosies visās finanšu plāna pozīcijās. Šādā veidā būs iespējams ātri veikt dažādu scenāriju analīzi un koriģēt savu rīcības plānu, atkarībā no situācijas;
 • Budžeta izpildes analīzes modelis, kas tiktu piesaistīts uzņēmuma uzskaites sistēmas atskaitēm. Izpildes dati tiks automātiski eksportēti izpildes analīzes failā no uzskaites sistēmas atskaitēm;
 • Citi ar augstāk minētajām problēmām saistītie aprēķini.

Pēc izstrādes uzņēmuma vadība un iesaistītie darbinieki tiek apmācītas darbam ar budžetēšanas sistēmu.

Cenas
Budžeta plānošanas un kontroles modeļa izstrāde mūsu klientiem parasti izmaksā no 1500 līdz 4000 eiro (atkarībā no uzņēmuma mēroga un biznesa procesu sarežģītības). Rezultātā klienti iegūst skaidru priekšstatu par savu lēmumu ietekmi uz uzņēmuma nākotnes finanšu situāciju. Bieži vien šo lēmumu ietekme ir mērama simtos tūkstošos un miljonos.

Papildus tam, pilnīgi iespējams, ka, iedziļinoties Jūsu uzņēmuma finanšu rādītājos, izstrādes laikā atradīsim iespēju ieekonomēt un atmaksāsim Jums investīcijas modelī pat pirms tā palaišanas.

Ja Jūs vēlaties plānveidīgi attīstīt savu uzņēmumu un uzzināt, kā AG Capital varētu palīdzēt Jums nopelnīt vairāk – rakstiet uz info@agcapital.eu vai zvaniet mums uz 29168958 lai vienotos par tikšanas laiku.

Demo
Piedāvājam iespēju lejuplādēt AG Capital izstrādātā budžeta plāna un izpildes analīzes kontroles faila paraugus.

icon-about-5 Budžeta plāns

icon-about-5

Budžeta izpildes analīze