info@agcapital.eu
+371 29992271

Pašizmaksas analīze

Pareiza cenu veidošana

Cik daudz naudas Jūs un Jūsu kompānija zaudēja pēdējā gada laikā nepareizi noteiktas cenas dēļ?

Vai Jums ir zināma šāda situācija – liels mazumtirdzniecības tīkls vēlas pie Jums veikt lielu pasūtījumu, bet par “smieklīgu” cenu? Vai arī Jums ir nepieciešams izteikt cenu lielajā tenderī, bet Jūs nezināt, cik zemu varat atļauties to nolaist? Iespējams, Jūs vienkārši nosakāt cenu savai produkcijai, skatoties uz konkurentu cenām, neapzinoties, vai šāds pasūtījums Jums vispār ir izdevīgs?

tab-1

Labi, ja kompānijā ir pieredzējis finanšu direktors ar iestrādēm līdzīgu aprēķinu veikšanā vairāku gadu garumā. Vēl labāk ir tad, kad  finanšu direktoram ir pieredze arī citās nozarēs un šo pieredzi var lietderīgi izmantot. Tomēr vairumā gadījumu uzņēmuma vadītājs līdzīgā situācijā vienkārši noslogo ar aprēķiniem grāmatvedi (kura jau ir pārslogota ar tekošajiem darbiem), vai arī cenšas kaut ko izskaitļot pats.

Rezultātā vadītājs iegūst noteiktu kopumu ar skaitļiem, kuros apjūk pat grāmatvedis. Arī pats vadītājs intuitīvā līmenī ne pārāk tic tam, ka pašizmaksa tikusi aprēķināta pareizi. Kā rezultātā vadītāji bieži vien pieņem nepareizus lēmumus. Piemēram, produkcijas cena tiek noteikta zemāk par uzņēmuma rentabilitātes līmeni, tādejādi iegūstot zaudējumus no katras preču pozīcijas ražošanā. Vai arī gluži pretēji, neizmanto iespēju samazināt cenas un zaudē darījumus konkurentiem, palaižot garām potenciāli ienesīgus darījumus.

Neapšaubāmi – katrs ražošanas uzņēmuma vadītājs šādā situācijā kaut reizi ir nožēlojis, ka nenodarbojas vienkārši ar tirdzniecību. Liekas, ka tirgotājiem viss ir vienkārši, ir konkrēta iepirkuma cena, tai tiek pieskaitīts uzcenojuma koeficients. Ātrs un vienkāršs aprēķins. Taču mēs, AG Capital komanda, jau vairākkārt esam pierādījuši praksē, ka arī ražošanas biznesā pilnās pašizmaksas aprēķini var būt tik pat ātri un efektīvi kā tirdzniecībā.

building-1804030_1280

Jau 7 gadus mēs veidojam ražošanas, vairumtirdzniecības un būvniecības uzņēmumiem automatizētus modeļus produkcijas pilnās pašizmaksas aprēķināšanai. Mūsu izstrādātie modeļi tiek pielāgoti tieši Jūsu uzņēmuma specifikai, sortimenta klāstam un tirgus situācijai. Pats galvenais – AG Capital pašizmaksas modelis sniedz pārliecību rezultāta sasniegšanā.

Strādāt ar modeli ir vienkārši un viegli, ne velti modeļa bāzi izstrādāja mūsu vadītājs Andrejs Grigoļunovičs, CFA, kurš šobrīd ieņem 12. vietu pasaules reitingā finanšu modeļu izstrādes jomā. Jūs varēsiet paši katru mēnesi automātiski atjaunināt pašizmaksu visiem saviem produktiem. Turklāt šie aprēķini ideāli noderēs, lai argumentētu cenu pieaugumu pārrunās ar klientiem.

Funkcionalitāte

  • Tiešo ražošanas/pārdošanas izdevumu sadalījums pa produktiem (izejvielu izmaksas, ražošanas personāla algas, u.c.);calc
  • Netiešo izdevumu sadalījums pa produktiem, saskaņā ar Pasūtītāja noteiktajiem principiem (piemēram, attiecinot vienādu uzcenojuma koeficientu pret mainīgajām izmaksām);
  • Iespēja koriģēt attiecināmo mainīgo izmaksu apjomu, atkarībā no produktu grupas. Tas ir ļoti svarīgi, ja atsevišķos produktos uzņēmumam ir liela konkurence un jāpiedāvā maksimāli zemas cenas, bet citos produktos to ir iespējams kompensēt;
  • Ņemot par pamatu iepriekšējos punktos veiktos aprēķinus – minimāli nepieciešamās pārdošanas cenas aprēķins;
  • Iespēja veikt aprēķinus, kā mainīsies pārdošanas cena katram produktam, mainoties ražošanas/pārdošanas apjomiem (mēroga ekonomijas aprēķins);
  • Iespēja veikt aprēķinus, kā mainīsies pārdošanas cena katram produktam, mainoties izejvielu cenām vai darba algām (inflācijas ietekmes aprēķins);
  • Iespēja salīdzināt minimāli nepieciešamās cenas ar pašreiz spēkā esošajām cenām, identificēt problemātiskos produktus un pārdošanas kanālus;
  • Aizpildīšanas automatizācija – aprēķinu dati tiks automātiski eksportēti no klienta uzskaites sistēmas atskaitēm.

Cena

Cik daudz naudas Jūsu uzņēmums zaudē nepareizi noteiktu cenu dēļ? Cik Jūs būtu gatavi maksāt, lai saņemtu precīzus pašizmaksas aprēķinus un tā dēļ nepieņemt darbā ekonomistu uz pilnu laiku?

Esam pārliecināti, ka šīs summas ir vairākkārt lielākas par ieguldījumu pašizmaksas aprēķina modeļa izstrādē –  sākot no 1000 līdz 3000 eiro + PVN (atkarībā no procesu sarežģītības; + PVN). Papildus nianse – veidojot modeli, mūsu speciālisti iedziļināsies Jūsu kompānijas biznesa procesos. Pilnīgi iespējams, ka izstrādes laikā atradīsim iespēju ieekonomēt un atmaksāsim Jums investīcijas modelī pat pirms tā palaišanas.

Ja Jūs vēlaties strādāt ar pareizām cenām un uzzināt, kā AG Capital varētu palīdzēt Jums nopelnīt vairāk – rakstiet uz info@agcapital.eu vai zvaniet mums uz 29168958 lai vienotos par tikšanas laiku.

Demo

Pašizmaksas analīzes paraugs, kuru esam izstrādājuši mūsu klientam ASV, ir pieejams šeit (angļu valodā):

icon-about-5

Pašizmaksas analīze – demo